Öncelikle söylemeliyim ki, Starbucks’ın kahvelerini beğenmiyorum. Ama sağladıkları ortam, çalan müzikler, memlekette görmeye alışık olmadığımız cinsten olduğu için çalışmak için gönül rahatlığıyla Starbucks’a giderim.

Ubud ile ilgili birçok yerde, Starbucks çok güzel, mutlak gidin diye okumuştum. Fotoğraflar da nefis gözüküyordu. Sanırım Ubud’da ki çalışma mekanım belliydi.

ic-mekan-kafe

Ubud Starbucks, Ubud Market yakınlarında, merkezi bir konumda bulunuyor. Dışarıdan baktığınızda, mimaride Bali esintilerini fark ediyorsunuz. İçeri girerken, daha önce başka hiçbir Starbucks’ta denk gelmediğim şekilde, görevli size kapıyı açıyor. İçerisi alelade bir Starbucks.

starbucks-balkon

Bu kafenin güzel tarafı ile, arka tarafta bulunan balkona çıktığınızda karşılaşıyorsunuz. Starbucks’un balkonu, Saraswati Tapınağına bakıyor. Ki bence Ubud’da bulunan en güzel tapınaklardan birisi. Sağlı sollu lotus havuzları, aylak aylak gezen balıklar ortam çok güzel ve huzurlu.

Ubud’daki en derli toplu internet de Starbucks’ta. Hem hızlı, hem stabil.

saraswati-tapinagi

Bu arada, bazı akşamlar Saraswati Tapınağında geleneksel danslar sergileniyor. Normalde giriş ücretli olsa da, kahvenizi alıp, Starbucks’ın balkonuna oturup, gösterinin tadını çıkarabilirsiniz.

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here